Network sistemi pazarında yer alan bireyler başarılı olmak için pek çok farklı strateji geliştirir. Sisteme yeni üye olan girişimciler başarılı bireylerin stratejilerini izlemeli ve tavsiyeleri göz önünde bulundurmalıdır. Doğru hedef kitlesine ulaşmak için disiplinli bir çalışmayla güçlü bir ağ iletişimi gerekir.

İnsanlara Duyulan İlgiyi Belli Etmek

Sosyal ilişkiler de başarılı olmanın en etkili unsuru şeffaflık ve dürüstlüktür. Profesyonel bakış açısıyla iletişim kurularak müşterinin güveni kazanılmalıdır. Müşterinin sorduğu sorulara verilen cevaplar tatmin edici olmalı empati kurarak ilişkiler ilerletilmelidir. Diksiyon ve beden dili tanışma esnasında karşı tarafta iyi bir izlenim bırakmak adına önemlidir. Gerekirse girişimci bu hususta eğitim almalıdır. Güçlü bağlantılar kurmak yeni kişilerle tanışma fırsatı doğurabilir. Girişimci ben merkezli davranmamalı yardımcı olabileceği hususlarda kendisini geri çekmemelidir. Ancak bu şekilde kişilerin hoşgörüsü ve saygınlığı kazanılabilir.  Unutulmamalıdır ki ilerleyen süreçte destek verilen kişilerden yardım alınabilir.  Özellikle sisteme yeni üye olan girişimciler iş fırsatlarını hemen yakalayamayabilir. Bunun için sabırlı olmalılardır. Geleceğe yatırım yaparak kişilerle olan bağı güçlendirmeye çalışmalılardır. Bazen bir konuda müşteriyle veya başarılı bir girişimciyle iletişime geçmek göründüğü kadar kolay olmayabilir. Böyle bir durum da moral bozulmamalı ve empati kurulmalıdır. Ulaşılmaya çalışan kişi yoğu bir dönemden geçiyor olabilir. Pazarlama ağının kalitesine odaklanılmalıdır. Girişimci özellikle ürün ve hizmetini ilgilendiren kitlelere ulaşmalıdır. Müşteri potansiyeli yüksek kesime hitap etmelidir. Bu konuda pazarlama ağına eklenen kişiler hususunda seçici davranılmalıdır.  Kısaca başarılı network sistemi üyelerinin ortak özellikleri:

  • Düzenli ve disiplin bir çalışma sistemine sahip olmaları
  • İletişim becerileri kuvvetli bireyler olmaları
  • Empati yeteneği gelişmiş sabırlı bireyler olmaları
  • Yeni stratejiler geliştirmeleri
  • Araştırmacı bir kişiliğe sahip olmak

Pazarlama Ağının Kalitesi

Yeni girişimciler iş fırsatlarını yakalamak için oldukça geniş bir hedef kitlesine ulaşmak isterler. Ancak bu hususta kendi ürün ve hizmetlerine hitap eden bireylerle iletişim kurmak önemlidir. Bunun için pazarlama ağının kalitesine önem verilmelidir. Profesyonel ve kurumsal bakış açısıyla iletişim ağı güçlendirilmelidir. Güncel haberler paylaşılmalı ve sürekli iletişim halinde olunmalıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>