Network Marketing’in ekonomiye faydalarından bu yazımızda bahsedeceğiz. Aynı zamanda Network marketing hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. Network Marketing Ağ Pazarlaması denilen bir tanımın İngilizcesi olmaktadır. Satış geliştirme, satış pazarlama gibi kavramlar içerisinde yer alan bir pazarlama türü olmaktadır. Doğrudan pazarlama kavramları arasında geliştirilmiş bir pazarlama türüdür. Aynı zamanda da oldukça geliştirilmiş bir pazarlama kavramıdır.

Doğrudan satış ise, bir mal ya da hizmetin tüketicilere yüz yüze bir ilişkiyle, genellikle evlere gidilerek ya da pazarlarda yapılan satış türleri arasında yer almaktadır. Ağ Pazarlama da doğrudan pazarlamanın bir alt katmanı olarak sayılmaktadır. Network Marketing ise, ağ pazarlama insanların birbirleriyle ilişkileri olmalarını sağlamaktadır. Şirketler ağ pazarlamayı kullanarak insanların ürünlerini kendi kendilerine satın almalarını ve kendi kendilerine bu ürünleri satmaktan belli bir miktar komisyon kazanmalarını sağlamaktadır. Aslında şirketler bu anlamda dağıtım kanalları olarak müşterilerini kullanmaktadırlar.

Dağıtım kanalı olarak müşteriler, kendileri de para kazanabilmek için yeni müşteriler elde etmektedirler. Böylelikle yeni müşterilerle birlikte hem kendileri komisyon bedeli kazanabilmekteyken hem de şirkete yeni müşteriler kazandırabilmektedirler.

Network Marketing Ekonomiye Nasıl Katkı Sağlamaktadır?

Network Marketing ekonomiye nasıl katkı sağlamaktadır adlı sorunun bu kısımda cevabını vermeye çalışacağız. Network Marketing, birçok insana iş imkanı sunan bir pazarlama çeşidi olmaktadır. Oturduğunuz yerden ve evinizden çok rahat bir şekilde para kazanabilmeniz mümkün olmaktadır.

Sadece yeni müşteri bularak komisyon bedelleri elde edebilmeniz mümkün olmaktadır. Network Marketing ile birlikte oldukça düşük bir miktar ile birlikte kendi işinizi kendiniz yönetebilmenize olanak sağlamaktadır. Ayrıca reklam bedeli gibi bedellerinde verilmediğinden ciddi anlamda para kazanmanızı sağlamaktadır.

Network Marketing İle Nasıl Para Kazanabilirsiniz?

Network Marketing ile nasıl para kazanabilirsiniz adlı sorunun cevabını şu şekilde verebilirsiniz. Bu sisteme dahil olduktan sonra kendinize yeni müşteriler elde etmeniz gerekmektedir. Yeni müşteriler elde ettikten sonra ürünlerin de onların satın almaları ve onlarında satış yapmaları sağlamaları gerekmektedir. Böylelikle de başka satışlardan da gerekli komisyon ücretleri de elde edebilmeniz de mümkün olmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>