Günümüzde pek çok girişimci network marketing sistemini tercih eder. Network marketing sisteminin işleyişini öğrenmek için tecrübe edinmek gerekir. Basit bir tanımla network sistemi kişilerin kendi ürünlerini satabilmek adına kurulan bir platformdur. Ağ pazarlamaya üye olan girişimciler aynı zamanda markalarının da temsilcisi olurlar. Bu durum satılan her üründen prim kazanılmasını sağlar. Başarılı girişimciler sattıkları ürün kadar prim kazanabilirler. Network marketing sistemi yalnızca bireysel  değil takım olarak da başarının elde edilmesini sağlar.

Network Marketing Sistemi Hakkında Merak Edilenler

Network marketing sistemi bireysel veya takım olmak üzere iki farklı şekilde çalışır. Takım olarak para kazanmak isteyenler prim ve referans üzerinden çalışmalarını yürütür. Böylece yalnız prim olarak değil referansla da kar getirisi arttırılabilir. Girişimciler kendi kurdukları ekiple birlikte referanslarını ciddi derecede genişletebilir. Pek çok kişinin düşündüğünün aksine network sistemi kapı kapı dolaşılmasını gerektirmez. Doğal satışın yapılması network için önemlidir. Girişimciler deneyimlerini kullanarak etraflarındaki kimselerle görüşmeler yaparlar. Ürünler hakkında bilgilendirme yapılarak yüksek satış skalası yakalanması hedeflenir. Takım çalışmasıyla satış yapan bir girişimcinin takım arkadaşlarıyla arasında doğru bir iletişim olmalıdır. Böylece takım ruhu satışlara yansıyarak müşteri kazanılabilir. Network marketing sistemi:

  • Girişimcilerin satış potansiyelini arttırır.
  • Takım ruhunu güçlendirerek potansiyel müşteri sayısını olumlu yönde etkiler.
  • Yüksek kar getirisinin elde edilmesini sağlar.

Network Marketing Sisteminin Avantajları

Network marketing sistemi yalnızca maddi kar sağlamaz. Bunun Dışında yeni kişilerle tanışılmasını ve bilgi birikimin elde edilmesine imkan tanır. Pek çok kimseyle tanışma fırsatı bulan girişimciler hemen hemen her sektörle ilgili fikir sahibi olurlar. Bu durumda etkili satış yapmak için en önemli unsur beden dili ve konuşmadır. Öğrenilen bilgiler etkileyici bir dille anlatıldığında karşı taraf hayran kalır. Bu durum çok daha kolay bir şekilde satış yapılmasını sağlar. Network sisteminde en önemli şey müşterilerle kurulan ilişkidir. Samimi, güvenilir ve şeffaf bir bağ her zaman uzun dönemli ortaklıkları beraberinde getirir.  Bu durum mevcut satış skalasının genişleyerek gelir düzeyinin artmasını sağlar.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>