Bu yazımızda sizlere Network Marketing mantığı nedir sorularına cevap vermeye çalışacağız. Birçok yerde adından sıkça duyduğunuz Network Marketing bir piramit şeklinde çalışan ve para kazandırıp, para kazandıran bir zincir olarak da görebiliriz. Network Marketing’in mantığından bahsetmeden önce Network Marketing’in ne demek olduğundan bahsedeceğiz. Network Marketing Ağ Pazarlama’nın İngilizcesi olarak bilinmektedir. İnternet üzerinden para kazanmanın yolları arasında gelmektedir. İnternet üzerinden hem para kazanmak ya da bir diğer nokta ile komisyon kazanmanın en önemli nokta olmaktadır.

Ağ Pazarlama’nın mantığı şu şekilde olmaktadır. Sizin tepe de olarak bir yere üye olduğunuzu ve üye olduğunuz yerden bir ürün aldığınızı düşünün. Daha sonra siz de gidip bir arkadaşınızı bu siteye üye yaptığınızı ve onun da bir ürün almasını sağladığınızı varsayalım. Bu şekilde arkadaşınızın almış olduğu ürün üzerinden sizlere de belli bir komisyon kazandırılmaktadır. Daha sonra yakın arkadaşınız da gidip bir başka birini bu siteye üye yaptığını düşünelim. Yeni üyenin de gidip alışveriş yaptığını varsayalım. Yeni üyenin yapmış olduğu alışverişten belli bir komisyon hem yakın arkadaşınız hem de sizler para kazanmaktadır. Bu şekilde en tepeye doğru ciddi bir kazanım da mümkün olmaktadır. Bu şekilde ciddi paralar kazanılmakta ve kazandırılmaktadır.

Network Marketing İle Çalışan Ürünler Hangileridir?

Network Marketing ile çalışan ürünler hangileridir sorularına en iyi cevap olarak Amway temizlik ürünlerinden bahsedebiliriz. Evlerimizde bulunan ve hatta komşularımızdan almış olduğumuz bu temizlik ürünleri network marketing ağı ile çalışan bir sistem içerisinden gelmektedir. Carl Rehnborg 1934’te bu mantıktan yola çıkarak California Vitamin Company şirketini kurar ve satışlara başlar. Bu şekilde yapmış olduğu satışlardan ve geliştirmiş olduğu bu geniş ağdan sonra ciddi paralar kazanılmaya başlanmıştır. Daha sonra Carl Rehnborg bu başarılı sistemin üzerine Nutrilite Company kurarak gelirine gelir arttırılmaya başlamıştır. Birçok kişi de halen daha Amway ürünlerini satmakta ve bununla birlikte de Nutrilite Company üzerinden de Nutrilite ürünlerini satmakta ve satan kişiler ayrıca gelir elde ederken komisyon da kazanmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>